Bora Seçkin

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk ana sanat dalını 1989 yılında bitirmiş, aynı kurumda 1988-1990 yıllarında şan eğitimi almıştır. 

TRT'de 1989'dan itibaren seslendirme sanatçısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca çeşitli kurumlarda seslendirme yapmaktadır. Radyo yapımcısı ve sunucusu olarak görev almıştır. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü oyunculuk ana sanat dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. 1992-2010 yıllarında İTÜ Güzel Sanatlar Bölümü öğretim görevlisi, 2003-2010 yıllarında Türker İnanoğlu Vakfı (TÜRVAK) Sinema-TV okulu öğretim elemanı, 2017-2019 yıllarında İzmir Folkart Akademi'de Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. İstanbul Şehir Tiyatroları yönetim kurulu üyesi ve genel sanat yönetmen yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2019 yılı itibarıyla Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisidir.

Dört Kafadarlar ve Savurgan Kurbağa

Baharın gelişi, nehir kıyısında yaşayan dostlarımız Su Sıçanı’nı ve Köstebek’i çok mutlu etmişti. Ama savurgan Kara Kurbağası’nın başlarına nasıl çoraplar öreceğinden habersizdiler. Bu öyküde bizim kafadarların sürükleyici bir macerasına şahit olacaksınız.

Uzay Dedektifleri Muşuk ve Gagali: Büyük Sürpriz

Dedektif Muşuk ve yardımcısı Gagali, gezegenlerin esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması üzerine harekete geçerler. Ancak onları büyük bir sürpriz beklemektedir.

Düz Ülke

Uykucu bir nöbetçinin boyut kapısını açık unutmasıyla boyutlar arası bir serüvenin kapısı aralanıyor. Noktalar, doğrular, üçgenler, kareler, küreler... Eğlenceli ve bilgi dolu bir serüven sizleri bekliyor.

Karlar Kraliçesi

Gerda ve Kay iki yakın arkadaştırlar. Günün birinde Kay ortadan kaybolunca Gerda onun izini sürer ve tüm oklar bir kişiyi göstermektedir : Çocukları uyutup kaçıran, ismi masallara konu olmuş Karlar Kraliçesi.

Bremen Mızıkacıları

Yaşadıkları yerde rahatı bulamayan bir eşek, bir köpek, bir kedi ve bir horoz el ele verip Bremen'e doğru yola çıkıyorlar. Hikaye bu ya, haydutlarla yaşadıkları tehlikeli bir macera onları hayalini kurdukları yaşantıya kavuşturuyor.

Çirkin Ördek Yavrusu

Çirkin ördek yavrusu talihsizdi çünkü farklı olmayı kusur sayanların arasında doğdu. Çirkin ördek yavrusu ne yapsın, düştü yollara, kendi gibi çirkinlerin yaşadığı yeri bulmaya.

Tavşan ile Kaplumbağa

Ey Ahali! Duyduk duymadık demeyin. Bugün ormanda yarışımız var. Bir köşede ormanın en hızlısı Tavşan. Diğer köşedeyse sakin, ağır, kendinden emin Kaplumbağa. O halde yarış başlasın herkes hazırsa!

Oz Büyücüsü Nerede?

Baş döndüren bir hortum Dorothy ve dostu Toto'yu hiç bilmedikleri uzak bir diyara sürüklemiştir. Evlerine dönmenin tek yolu Oz büyücüsüne ulaşmaktır. Yolda karşılaştıkları, beyinsiz Korkuluk, kalpsiz Teneke ve korkak Aslan'la maceralara atılırken hepsinin aklında tek bir soru vardır: Oz Büyücüsü Nerede?

Korkusuz Korkuluk Cesur

Gökyüzünde kükreyen aslanlar, Korkusuz Korkuluk Cesur ve kuşlar, hepsi Ubu adasındaki yaşlı Pulu'nun tarlasındalar. Yağmurun gizemli yolculuğunu bilge baykuş Puhu'dan dinliyor ve adayı tekrar eski yeşil günlerine kavuşturmak için Korkusuz korkuluk Cesur ve tüm kuşlar el ele veriyorlar. 

Altın Yumurtlayan Tavuk

Bolluk içinde rahat bir yaşam sürmeyi kim istemez? Kahramanımız yoksul köylü de yoksulluktan kurtulup rahat bir yaşama kavuşmayı çok istiyordu. Köylünün kümesinde yaşayan tavuk onun bu haline üzülüp altından bir yumurta yumurtlayınca olanlar oldu. 

Alaaddin ile Prenses Yasemin

Kahramanımız Alaaddin, Yasemin’e aşık oluyor, Yasemin için maceradan maceraya koşuyor. Bu yolda kötü kalpli Cafer ile mücadele ediyor, lamba cininden yardım istiyor, zorlukları aşıp Yasemin’e kavuşuyor.

Sincap Sivridiş ve Arkadaşları-Okulun İlk Günü

Ormanda okul başladı; yeni dostlukların, yeni maceraların ve daha çok şey öğrenmenin zamanı geldi. Küçük sincaplar, tilkiler, kirpiler, ayılar ve tüm diğer hayvanlar heyecanla yola koyuldular. Bakalım ilk gün nasıl geçecek?

Sincap Sivridiş ve Arkadaşları-Taşıtları Öğreniyorlar

Orman okulu’nda dersler başladı. İlk günden kaynaşan küçük hayvanlar bugün çok heyecanlı. Çünkü birazdan öğretmenleriyle birlikte taşıtları öğrenmek için şehri gezecekler…

Keloğlan'ın Kutusu

Padişah'ın yaşadığı şehrin kıyısında, kuru derenin yamacında, tek odalı kulübesinde anasıyla yoksul bir yaşam süren kahramanımız Keloğlan günün birinde Ak Dede'ye rastladı ve ondan bir kutu aldı. "Sakın ha 'açıl kutum açıl' deme" dediyse de Ak Dede, bizim keleş oğlan durur mu? Açtı kutuyu gördü kötüyü. Halk kahramanımız Keloğlan'ın bu macerasında açgözlülüğün sınırsızlığı usta bir dille anlatılıyor.

Karga ile Tilki Orman Mahkemesinde

Karga gün boyu çalışmış ve peyniri hak etmiş. Çıkmış bir dala, peynirini yemeye koyulmuş. Kurnaz bir tilki görmüş onu. "Ne de güzeldir senin sesin" diyerek, karganın şarkı söylemesini istemiş. Karga kanmış tilkiye; açınca ağzını, peynir düşmüş yere. Tilki bir güzel afiyetle yemiş peyniri. Ama karga, "bu iş böyle bitmez" demiş; gitmiş orman mahkemesine, çıkmışlar aslanın karşısına.

sonra ne mi olmuş?

Hazine Avcıları-Kayıp Şehir Atlantis

Flynn ve Mia, kayıp uygarlık Atlantis'i ararken kendilerini mitolojik bir serüvenin içinde buluyor.

Deniz Tanrısı Poseidon'un, Yılan saçlı Medusa'nın hikayelerine tanık oluyor... Heyecan dolu, sürükleyici bir yolculuğa hazır mısınız?

Ben Mozart

Bu hikayede, sadece ünlü müzik dehası Mozart'ın çocukluğundan gençliğine uzanan müzik serüvenini ve müziklerini dinlemeyecek; Mozart'ın ilgi çekici yaşam öyküsünde kendinizden çok şey bulacaksınız. 

Kışı Bitiren Çiçek

Bütün kış boyunca, bütün bitkiler toprak altında hazırlandılar. Ama kış bir türlü bitmiyordu. Çiçeklerin ecesi tembih etmişti; kış bitmeden kimse çıkmayacaktı yukarıya. Zavallı çiçekçik...Uydu ateş dikeninin sözlerine ve çıkarıverdi başını karların tam orta yerine.

Sırça Köşk

Sırça köşkü olmayan bir ülke olur mu?  Onlar da bir sırça köşk yapmaya karar verdiler. Sırça Köşke ellerinde avuçlarındaki her şeyi yedirdiler. Sırça Köşk yükseldikçe onlar yoksullaştı. Ve bir gün geldi...