Oya Küçümen

24 Ağustos 1966 İstanbul doğumludur. Zihni Küçümen'in kızı olan, Mimar Sinan Üniversitesi Fransızca-İngilizce Bölümü mezunu olan sanatçı, çocuk tiyatrolarında çalıştı, müzikallerde oynadı. Müzik çalışmaları nedeniyle küçük yaşta başladığı seslendirme çalışmalarına 1985'te ara verdi. 1987'de eşi Bora Ebeoğlu ile Grup Denk adlı topluluğu kurdu, "Grup Denk" daha sonra Oya-Bora adını aldı. Beş albüm çıkardılar. 1997 yılından bu yana yeni albüm çalışması yapmayan sanatçı, bu dönemde dublaj çalışmalarını sürdürdü. 2007 Nisan ayında yeniden eşiyle birlikte konserler vermeye başladı. Süper Baba dizisindeki Bana Bir Masal Anlat Baba şarkısıyla hayranlarının kalbinde önemli bir yer edindi. TRT'deki radyo oyunlarında rol aldı.

Onur’un Günlüğü

Minik Onur’un canı karpuz yemek istiyor ama önce yemek yemesi ve sofra toplanırken anne ve babasına yardım etmesi gerekiyor. O bunları yaparken, belki de onu bir sürpriz bekliyor.

Alaaddin ile Prenses Yasemin

Kahramanımız Alaaddin, Yasemin’e aşık oluyor, Yasemin için maceradan maceraya koşuyor. Bu yolda kötü kalpli Cafer ile mücadele ediyor, lamba cininden yardım istiyor, zorlukları aşıp Yasemin’e kavuşuyor.

Damla Doğum Gününü Kutluyor

Damla bugün çok heyecanlı. Çünkü doğum günü geldi çattı! Süslemeler, sürprizler, hediyeler... 

Bakalım doğum gününde Damla'yı neler bekliyor. Haydi siz de katılın, doğum günü partimiz başlıyor!

Arabalar Beş Kuruşa

Sabahattin Ali'nin ölümsüz eseri.

Okul sonrasında annesine yardım eden Mehmet, her gün olduğu gibi annesinin evde yaptığı oyuncakları satmaya çalışırken, okul arkadaşı Arda ile karşılaştı. Arda oldukça güzel bir arabadan inmiş, oldukça da şık giysiler giymişti. Derslerden konuşmaya dalmışlardı. O sırada Arda'nın annesi onları gördü ve bir anda çok sinirlendi. Neden mi?

Dinleyelim o zaman...

Ben Mozart

Bu hikayede, sadece ünlü müzik dehası Mozart'ın çocukluğundan gençliğine uzanan müzik serüvenini ve müziklerini dinlemeyecek; Mozart'ın ilgi çekici yaşam öyküsünde kendinizden çok şey bulacaksınız.