Tikutu Sıkça Sorulan Sorular

Tikutu’ya nasıl üye olurum?

Tikutu’ya aktif kullandığınız bir eposta adresi ve şifre belirleyerek ya da Google, Facebook, Apple hesaplarınız üzerinden hızlıca üye olabilirsiniz.


Tikutu şifremi unuttum, nasıl giriş yapabilirim?

Giriş Yap ekranı üzerinden “şifremi unuttum” sekmesine tıklayarak, e-postanıza gelen linkle yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.


Tikutu’ya üye olurken nelere dikkat etmeliyim?

Üye olurken eposta adresi, isim vb. Bilgilerinizin doğru ve geçerli olduğundan emin olmalısınız.


İnternetim yokken Tikutu’yu kullanabilir miyim?

Evet, Tikutu’yu internetiniz yokken de telefonununuzun hafızası yeterli olduğu müddetçe dinleyebilirsiniz. Bunun için internet erişiminizin olduğu bir zamanda, dinlemek istediğiniz müzikleri ya da sesli tiyatroları “Kitaplık" sekmesi altındaki İndirilenler’e kaydetmeniz yeterli olacaktır.


Tikutu’da dinleme listemi nasıl oluştururum?

Bunun için Tikutu’nun menüsündeki “Dinleme Listelerim“ başlığına, ardından da karşınıza çıkan ekrandaki “+“ ikonuna tıklamalısınız. Karşınıza açılan pencereden dinleme listenizin ismini kişiselleştirebilir ve dilediğiniz müzik ya da sesli tiyatroyu bu listenin içerisine ekleyebilirsiniz.


Tikutu’yu nasıl kullanmaya başlarım?

Tikutu’yu hesap oluşturarak ya da hesap oluşturmadan kullanmaya başlayabilir, ön dinleme yaparak eserleri inceleyebilirsiniz. Tüm eserlere erişim sağlayabilmeniz için Tikutu’ya abone olmanız gerekmektedir.


Tikutu’da şifremi değiştirmek için ne yapabilirim?

Hesap sekmesi üzerinden “Profil Düzenle”ye tıklamalısınız. Ardından karşınıza çıkan ekranın en altındaki “Şifre Yenile” butonuna tıklayarak, e-posta adresinize ilettiğimiz link üzerinden şifrenizi yenileyebilirsiniz.


Tikutu’ya kredi kartı bilgilerimi vermek ne kadar güvenli?

Tikutu, %91 müşteri memnuniyetine sahip, korumalı alışveriş desteği sunan ödeme sistemi İyzico ile anlaşmalı bir markadır.


Tikutu uygulaması hangi cihazlar ile uyumludur?

Android 4.4 sürümü ve sonraki sürümler, iOS 9.0 ve sonraki sürümleri barındıran akıllı telefonlar, tabletler ile Tikutu uygulaması uyumludur.