Damla Doktora Gidiyor

Damla hastalandı.Ama doktora gitmekten çok korkuyordu.

Ah Damla... Hiç doktordan korkulur mu?

Jingle Bells

Yeni yıl coşkusu kulaklarımızda! Yılın hangi günü duyarsak duyalım, aklımıza yeni yıl gelir. Her yılbaşı bu ezgi beklenir. Bir de kar yağarsa, camın ardı ne güzel izlenir... Bilin bakalım arkadaşlar, bu şarkı nedir?

Jingle bells... Jingle bells...

Uyku Öncesi Müzikleri-5

Çocuğunuzu uykuya bu güzel eserle hazırlayabilirsiniz. Hem de ücretsiz. 

Yüzyıllardır içimizi neşe dolduran bu eser, bu kez çocuklarımızın kulaklarında neşeyi sabaha taşıyacak. J.S. Bach'ın "Yaşasın Neşe" isimli bestesi, Ayça Kocatürk'ün seslendirmesiyle  Tikutu'da yer alıyor. Müziğin tamamını ücretsiz dinleyebilmek için "Ön dinleme"ye tıklamanız yeterli. Dinleme listeleri oluşturabilir ve reklamsız bir şekilde çocuğunuzu güvenle uykuya teslim edebilirsiniz.

İyi uykular. 

Uyku Öncesi Müzikleri-4

Çocuğunuzu uykuya bu güzel eserle hazırlayabilirsiniz. Hem de ücretsiz.

Tikutu'nun Uyku Öncesi Müzikleri serisinde, bu haftaki eserimiz olan J.S. Bach'ın Siciliana'sı, Ayça Kocatürk'ün seslendirmesiyle yalnız çocuklara değil, gözleri uykuyu arayan herkese keyifli rüyalar sunuyor. Müziğin tamamını ücretsiz dinleyebilmek için "ön dinleme"ye tıklamanız yeterli. Dinleme listeleri oluşturabilir ve reklamsız bir şekilde çocuğunuzu güvenle uykuya teslim edebilirsiniz. 

İyi uykular.

Uyku Öncesi Müzikleri-3

Çocuğunuzu uykuya bu güzel eserle hazırlayabilirsiniz. Hem de ücretsiz. Ünlü besteci J.S. Bach'ın en sevilen bestelerinden biri olan Prelude in Major, Ayça Kocatürk'ün seslendirmesi eşliğinde, çocuklarımız için huzur dolu bir uykunun kapısını aralıyor. Müziğin tamamını ücretsiz dinlemek "ön dinleme"ye tıklamanız yeterli. Dinleme listeleri oluşturabilir ve reklamsız bir şekilde çocuğunuzu güvenle uykuya teslim edebilirsiniz. 

İyi uykular. 

Uyku Öncesi Müzikleri-2

Çocuğunuzu uykuya bu güzel eserle hazırlayabilirsiniz. Hem de ücretsiz. Bütün Dünya çocuklarının çok sevdiği bu Fransız halk şarkısı Twinkle Twinkle'ı kimler yorumlamadı ki... Mozart bile bu şarkıyı kullanmıştı. Şimdi Ayça Kocatürk'ün seslendirmesiyle yer alıyor. Müziğin tamamını ücretsiz dinlemek için "ön dinleme"ye tıklamanız yeterli. Dinleme listeleri oluşturabilir ve reklamsız bir şekilde çocuğunuzu güvenle uykuya teslim edebilirsiniz. 

İyi uykular...

Damla Doğum Gününü Kutluyor

Damla bugün çok heyecanlı. Çünkü doğum günü geldi çattı! Süslemeler, sürprizler, hediyeler... 

Bakalım doğum gününde Damla'yı neler bekliyor. Haydi siz de katılın, doğum günü partimiz başlıyor!

Uyku Öncesi Müzikleri-1

Çocuğunuzu uykuya bu güzel eserle hazırlayabilirsiniz. Hem de ücretsiz. Johannes Brahms'ın ünlü eseri "Ninni", Uyku Öncesi Müzikleri'nde Ayça Kocatürk'ün seslendirmesiyle yer alıyor. Müziğin tamamını ücretsiz dinlemek için "ön dinleme"ye tıklamanız yeterli. Dinleme listeleri oluşturabilir ve reklamsız bir şekilde çocuğunuzu güvenle uykuya teslim edebilirsiniz. 

İyi uykular...

Damla Yuvaya Başlıyor

Yuvaya başlarken hiç üzülmek olur mu? Yuva, adı üstünde.Birçok arkadaş ediniriz, türlü oyunlar öğreniriz. Damla da işte bugün başladı yuvaya. Bakalım neler oldu yuvada?

Onur’un Günlüğü

Minik Onur’un canı karpuz yemek istiyor ama önce yemek yemesi ve sofra toplanırken anne ve babasına yardım etmesi gerekiyor. O bunları yaparken, belki de onu bir sürpriz bekliyor.

Damla Renkleri Öğreniyor

Damla bugün ilk kez markete gitti. Babasıyla reyonları gezdi. Rengarenk meyveler, renkli renkli sebzeler Damla'nın çok dikkatini çekti. Her şeyin bir rengi vardı ama adları neydi? 

Damla Ne Gördü?

Damla yeni güne gözlerini açtı. Koştu pencereden dışarı baktı. Dışarıda görülecek ne kadar çok şey vardı!

Damla El Yıkamayı Öğreniyor

Bugün Damla ile annesi bahçeyle ilgilendi. Ama bu işin sonunda Damla'nın elleri kirlendi. Annesi'nin yardımıyla el yıkamayı da öğrendi.

Damla Diş Fırçalıyor

Çürük dişler, bakteriler, mikroplar. Hepsinden kurtulmanın yolu çok kolay. Biraz diş macunu, bir adet fırça. Haydi Damla, sabah öğle akşam dişlerini fırçala.

Damla Beşe Kadar Sayıyor

Kaç gözümüz var? Kaç burnumuz? Kaç elimiz var? Peki bir elimizde kaç parmak? Say bak...